Raamatukogu ajaloost

Harku Raamatukogu asutati 1. jaanuaril 2003. aastal (Harku Vallavolikogu määrusega 28.11.2002) ja vallavalitsus eesotsas vallavanem Sulev Roosi ja abivallavanem Ott Kasuriga sai ülesande korraldada raamatukogu avamine  2003. a maikuuks. Laupäeval, 10. mail 2003. aastal toimuski Harku alevikus väga eriline ja rõõmustav sündmus: Harku Raamatukogu avas oma uksed külastajatele vastvalminud Harku keskuse hoones.
 
Esimesed raamatud tühjadele riiulitele saabusid Harju Maakonnaraamatukogust Keilast, kohalike elanike annetustest ja Rahvusraamatukogust, kust saime hr Arnold Pundi Rootsist saabunud välis-eesti kirjanduse kogu. Kohalikke elanikke arvestades on algusest peale kogus olnud ka venekeelne kirjandus.
 
Algusaastatel oli väga populaarne raamatukogu avalik internetipunkt, toonase 6 lugejaarvuti taga istus pidevalt noori huvilisi.  Tänaseks on kogus juba ligi 16000 teavikut ning raamatukogu on nende aastatega saanud kohalikuks kultuurikeskuseks: siin saab lugeda, suhelda, kasutada internetiteenust, osaleda üritustel.